Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Kalıcı Makyaj, cildinizin rengini implante etme sanatıdır. Kalıcı makyaj diğer adıyla “mikro-pigment uygulaması” steril ve tek kullanımlık bir iğne yardımıyla natürel ve mineral içerikli boyaların derinin altına yerleştirilmesi işlemidir. Kullanılan pigmentler, bitkisel kaynaklı ve organik boyalar olup kesinlikle yan etki yapmaz.

Kalıcı makyaj; yüzünde soluk ifadesi olan, kaş göz ya da dudak hattında daha belirgin vurgular yakalamaya kişilerin sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir. Çalışan ve vakit sorunu olanlar, makyaj yapmaktan hoşlanmayanlar, makyaj yapmayı başaramayanlar, hassas, alerjik gözlere ve cilde sahip kişiler, lens, gözlük kullananlar, seyrek kaş ve kirpiğe sahip olanlar, devamlı bakımlı ve iyi görünmek isteyenlerin tercihi olan kalıcı makyaj son yılların en trend uygulamalarındandır.

Kozmetik olarak kaş bölgesini, göz yapısını ya da dudak hattını yeniden şekillendirmek için uygulanır. Kaş aralarındaki ile boşluklara, şekilsiz kaşlara, seyrek kaşlara, düşük ve tıbbi nedenlerle dökülmüş kaşlara ya da hattını ve pigmentini kaybetmiş dudaklara tercih edilir. Kalıcı makyaj yapılacak bölge   altın oran tekniği ile ölçülüp tasarlanarak hazır hale getirilir. Daha sonra uygulama yapılır.

Kalıcı makyaj Uygulama Teknikleri

  • Mikropigmantasyon Tekniği
  • Kıl tekniği
  • Pudralama Tekniği
  • Tozlama Tekniği
  • Renklendirme