Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial, çok yönlü etkileri sayesinde cildin yenilenmesini ve birçok cilt kusurunun giderilmesini sağlayan, günümüzün modern cilt bakım yöntemlerinden biridir. Evlerimizde kullandığımız kozmetik ürünler, cildin nemlenmesi ve temizlenmesi için etkili olsa da dokuların derinlerine ulaşamaz. Bu nedenle cildini komple yenilemek, onarmak ve korumak isteyen kişilerin düzenli olarak destekleyici uygulamalardan yararlanması gerekir. Medikal cilt bakımı sınıfında değerlendirilen hydrafacial, bu amaca yönelik en etkili uygulamalardan biridir.

Hydrafacial ile medikal cilt bakımı, “hydradermabrazyon” teknolojisi ile çalışır. Hydradermabrazyon; temizleme, soyma, yenileme ve cilt nemlendirme özelliklerinin tümüne, bir arada sahiptir. Bu nedenle uygulama ile birçok cilt sorununa çözüm bulunabilir. Hassas ciltlerde bile güvenle uygulanabilir.

Hydrafacial, aşamalar hâlinde yapılan bir işlemdir. Öncelikle cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanır. Sonrasında ise özel serumlarla cilt desteklenir ve nemlendirilir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Aşamaları

Temizleme; hydrafacial ile medikal cilt bakımının ilk aşamasıdır. Öncelikle hydrafacial uygulamasında kullanılan cihazın özel, vakumlu sistemi yardımıyla cilt derinlemesine temizlenir.

Sıvı dermabrasyon ise temizlemeden sonra uygulanır. Bu aşamada amaç; cildin soyulması ve lekelerden arındırılmasıdır. Vakum ve soyucu etkiye sahip sıvılar ile cildin üst tabakası hafifçe soyulur. Peeling etkisi, hassas ciltlere de uyumludur. Bu nedenle işlemden sonra aşırı kızarıklık vb. yan etkilerin görülme olasılığı düşüktür.

Serum aşaması ise cildin beslendiği, dokuların güçlendiği ve ihtiyacı olan vitaminleri kazandığı aşamadır. Eğer kırışıklıklara karşı yoğun etki bekleniyorsa, hyaluronik asit içeren serumlar da tercih edilebilir. Böylece cilt desteklenir ve doku hacmi artırılır.

Nemlendirme sağlıklı bir cildin sırlarından biridir. Kırışıklıkların önlenmesinde de büyük rol oynar. Çünkü kuru ciltler, özellikle kış aylarında, kolayca yıpranır ve kırışır. Hydrafacial uygulamasında kullanılan kremler sayesinde birçok farklı cilt tipine özel, yoğun nemlendirme yapılabilir.

LED terapi ise hydrafacial uygulamasının en önemli aşamalarından biridir. Sivilce ve akne sorunu yaşayanların hydrafacial uygulamasından yüksek verim almasının en önemli nedenlerinden biri de led terapidir. Çünkü sivilce ve aknelerin büyük bir kısmı bakterilerden kaynaklanır. Led terapisi, ciltteki bakterilerin yok edilmesini sağlayarak, cildin güçlenmesine yardımcı olur. Kolajen ve elastin lifleri güçlendirir, cildin sıkılaşmasını sağlar.